Emel roczki

Geox buty dziecięce

geox buty dziecięce geox dziecięce

Zasady dobierania butów

Odpowiednie dobranie butów dla większości rodziców na początku stanowi problem i nie ma w tym nic dziwnego. Olbrzymi wybór, różnorodność kształtów, kolorów i fasonów potrafią skutecznie utrudnić tą wydawałoby się na początku prostą czynność. Jednak trzeba przez to przebrnąć i warto poznać kilka zasad, które pomogą dobrać idealne dla dziecka buty. Jeżeli będziecie postępowali zgodnie z tymi wytycznymi nie będziecie mieli problemu z dobraniem odpowiedniego obuwia.

Zmierz dokładnie stopę dziecka

Rozmiar stopy naszego dziecka zmienia się bardzo szybko co powoduje, że często rodzice decydują się ze względów ekonomicznych na kupno większych butów, co niestety nie jest rozwiązaniem dobry. W okresie wzrostu stopy dziecka powinniśmy ją mierzyć co 2-3 miesiące. Kupując buty o określonym rozmiarze wiosną możemy zauważyć, że jesienią będą już o dwa numery mniejsze. Właściwe dobieranie numeru jest tak ważne, ponieważ małe dzieci często nie czują, że chodzą w zbyt małych butach a to może doprowadzić do uszkodzenia stopy dziecka i może doprowadzić do deformacji. Nie warto również kupować butów, których nie będziemy używać, ponieważ one też mogą się zdeformować. Na pierwszy roczek warto sprawdzić ofertę na buty geox dziecięce, mają duży wybór.

Stabilność stopy

Bardzo ważne jest to, aby nóżka naszego dziecka była ułożona dobrze w bucie. Bardzo ważnym elementem jest tutaj stabilność buta naszego dziecka. Dobrze w takich sytuacjach sprawdzają się buty z wysoką cholewką, która sięga ponad kostkę. Takie rozwiązanie stabilizuje kostkę i pomaga w bezpiecznym chodzeniu. Warto również zadbać o to, aby but miał rzepy lub wiązane sznurowadła, to również znacznie zwiększa stabilność.

Dobór modelu obuwia

Kiedy dobieramy buty powinniśmy zwrócić uwagę na to jak wyglądają czubki butów. Zdecydowanie trzeba przypilnować, aby były one szersze, dzięki temu dziecko będzie mogło swobodnie poruszać w środku palcami. Dobrze sprawdzają się buty z okrągłymi czubkami, dzięki temu dzieci się nie potykają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *