Emel roczki

Geox buty dziecięce

emel sandały

Problemy ze stopami u dzieci

Właściwie każde dziecko po narodzinach ma stopy zdrowe, to jednak nieodpowiednie obuwie, złe nawyki doprowadzają do sytuacji, że w przedszkolach prawie połowa dzieci ma jakiegoś rodzaju wady budowy stóp. Często jest to płaskostopie, ale nie tylko. Jeżeli zastanawiacie się co jest tego przyczyną to odpowiedź jest prosta. To źle dobrane obuwie. Dlatego jeżeli nie chcesz dziecka w przyszłości ubierać w specjalne ortopedyczne buty to warto już na tym etapie zadbać o odpowiednio dobrane buty. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, ale nie każdy stosuje się do tych prostych porad.

Czy warto kupować sandały dla dziecka?

Wielu rodziców próbuje zaoszczędzić na zakupie butów. Można to zrozumieć, buty są drogie a dzieci wyrastają z nich błyskawicznie. Potrafią w ciągu roku urosnąć o rozmiar lub dwa. Jedna zdecydowanie oszczędzanie na butach nie jest dobrym pomysłem. Rodzice często, aby oszczędzić kupują buty używane, to niestety nie jest dobry pomysł i jest to jedna z przyczyn płaskostopia. Wobec tego nasuwa się pytania czy warto jest zainwestować w sandały, skoro używane będą raptem przez trzy letnie miesiące? Zdecydowanie warto. Dobrze jest tak sobie to zaplanować, aby sandały mogły również być obuwiem zmiennym. Wówczas nie będziemy mieli problemu, że dziecko zbyt szybko wyrosło.

Na co zwrócić uwagę kupując sandały

Pierwszym i bardzo ważnym elementem jest to, aby sandały w sposób p[prawidłowy trzymały stopę naszego dziecka. Warto pamiętać o tym, że specjaliści nie zalecają dla małych dzieci klapek. Dlaczego? Ponieważ stopa musi w sposób nienaturalny zapewnić trzymanie klapka,, dziecko napina stopę. Oczywiście odkryte buty też bardziej narażają na urazy i chodzenie w takich butach na przykład po kamieniach może być problematyczne. Wysokiej jakości buty znajdziecie w ofercie emel sandały. Buty wykonane są z najwyższej jakości materiałów jak skóra naturalna. Szeroki wybór wielu modeli powoduje, że bez problemu każdy rodzic znajdzie idealnie pasujące do swojego dziecka buty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *