Emel roczki

Geox buty dziecięce

geox buty dziecięce

Kupujemy buty

Kupowanie butów dziecięcych może być prawdziwym wyzwaniem dla małych dzieci i ich rodziców. W przeciwieństwie do dorosłych, dzieci, delikatnie mówiąc, tak naprawdę nie lubią wielu przymiarek. Problem polega na tym, że u małych dzieci noga rośnie bardzo szybko, co oznacza, że ​​chcesz czy nie chcesz i tak musisz kupić nowe buty przynajmniej raz w sezonie. 

I tutaj rodzice muszą zdecydować, jak zwabić swoje dziecko do sklepu, a następnie przekonać dziecko, aby przymierzyło kilka par butów, aby wybrać odpowiedni rozmiar.

Tak  było wcześniej. Teraz, w dobie zakupów online, jest to znacznie łatwiejsze. Podczas gdy dziecko słodko  śpi, nawet nie wychodząc z domu, możesz wybrać dla niego nową parę butów lub sandałów, które będą  pasować. Żeby wybrać odpowiednie buty , wystarczy znać rzeczywisty rozmiar stopy Twojego dziecka. 

Co musisz wiedzieć o dziecięcej stopie

Stopa u dzieci kształtuje się do ósmego roku życia. Do tego czasu jest to delikatna chrząstka, słabe mięśnie i tłuszcz. W tym okresie ważne jest to, aby wybrać odpowiednie buty. Buty nie powinny być luźne ani obcisłe, ani nie powinny ściskać a przez to deformować stopy.

Im młodsze dziecko, tym szybciej zmienia się długość jego stopy. Aby nie przegapić momentu, w którym buty dziecka stały się za ciasne, ważne jest, aby mierzyć stopę regularnie.

  • co 60-90 dni – dla dzieci poniżej 3 lat;
  • co 4-5 miesięcy – w wieku 3-7 lat.

Dzieci w wieku 2-3 lat rocznie mogą zmienić rozmiary butów o 2 a nawet 3 rozmiary. W wieku przedszkolnym noga rośnie o około 2 rozmiary rocznie, u dzieci w wieku szkolnym – o jeden lub dwa rozmiary. Dlatego zanim kupimy geox buty dziecięce, to koniecznie sprawdźmy rozmiar.

Buty na zapas, jak się nie pomylić

Nie ma znaczenia na jaki sezon wybierzesz buty. W każdym razie nowe buty powinny mieć zapas. I to nie jest tylko rezerwa na wzrost stopy, jak sugerują niektórzy rodzice. Służy to również do innych celów.

Konieczne jest określenie tego samego zapasu na podstawie wkładki obuwia, którą dziecko ma teraz na sobie. Aby dziecko mogło wygodnie nosić buty, będziesz musiał dodać kilka milimetrów do obecnej długości – otrzymasz naprawdę odpowiedni rozmiar dla dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *