Emel roczki

Geox buty dziecięce

geox sandały dziecięce

Kilka podpowiedzi jak dobierać buty dla dziecka

Wcześniej czy później każdy rodzic staje przed dylematem dobrania odpowiedniego obuwia dla swojego dziecka. Często nie jest to zadanie proste ze względu na ilość dostępnych na rynku butów, wybór pośród tysięcy modeli i kolorów. Jednak jeżeli zachowamy pewne schematy i dowiemy się na co zwracać uwagę podczas wybierania obuwia dla naszych pociech to będzie nam zdecydowanie łatwiej dokonać zakupu. Postaram się krótko opowiedzieć o zasadach jakimi warto się kierować podczas dobierania obuwia.

Rodzaje butów

Wybierając buty, które są zabudowane powinniśmy się zdecydować na to, aby były około jednego centymetra dłuższe niż jest długość stopy. Wynika to z tego, że podczas chodzenia stopa dziecka przesuwa się w bucie a do tego pamiętajmy, że noga dziecka ciągle rośnie. Ten centymetr zapasu to dobra alternatywa. Buty posłużą dłużej a do tego będą wygodne. Oczywiście często kupujemy geox sandały dziecięce, tutaj już nie musimy dbać o to, aby było one tyle większe. W zupełności wystarczy jeżeli od palców zostawimy 5 milimetrów zapasu. Sandały powinniśmy tak dobierać, aby stopa dziecka nie dotykała podłoża.

Dobór materiału

Bardzo ważny jest właściwy dobór materiału, zarówno ten z zewnętrznej strony jak i również ten który izoluje stopę od powierzchni. Podeszwa musi być elastyczna, ważne jest aby prawidłowo pracowała podczas chodzenia. Idealna podeszwa to taka, która zgina się na linii palców. Oczywiście warto również sprawdzać czy podeszwy są antypoślizgowe, jest t zwłaszcza ważna dla naszych młodszych pociech.

Dobrze jest na lato kupić buty z przewiewnego materiału i idealnie jeżeli jest to materiał, który wchłonie pot. Jest to o tyle ważne, że wilgoć sprzyja rozwojowi grzybicy. Z tego powodu kupując buty na sezon jesienny i zmowy musimy koniecznie o to zadbać, aby był on wykonany z materiału, który nie przemaka. Zwracajmy uwagę na wagę obuwia, zwłaszcza jeżeli kupujemy buty w których dziecko spędza znaczną część dnia jak powiedzmy szkoła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *